CONVERSE

Amerykańska marka Converse to legenda obuwia sportowego, którą zna każdy. Dodatkowo do produkcji firmy należy odzież, akcesoria dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Początki marki Converse sięgają 1908 roku, kiedy to powstała firma The Converse Rubber Shoe Company, zajmująca się produkcją opon samochodowych. W rok po rozpoczęciu działalności, założyciel biznesu, Marquis Mills Converse, zdecydował się na zmiany, dzięki którym na linii produkcyjnej pojawiły się głównie sportowe buty na grubej gumowej podeszwie. Prezentowane tu trampki Converse męskie, damskie oraz dziecięce, mające już status kultowych, to buty, bez których szafa młodej nastolatki czy dorosłego mężczyzny nie byłaby kompletna. Serie Converse Chuck Taylor All Star czy Star Player to zaledwie ułamek oferty produktowej w Mivo.pl. Producent znany jest również z modeli "One Star" czy "Jack Purcell”.

Buty Converse. Obuwie na granicy stylów

Buty Converse stały się prawdziwym znacznikiem amerykańskiej kultury, przenikając głęboko w serca modnego pokolenia. Od wyłącznie sportowych butów, trampki przeszły do pełnowartościowego detalu garderoby. Obuwie stało się ulubionym wśród dzieci i młodzieży, zamieniając się jednocześnie w symbol młodych buntowników z lat 50-tych. Trudno dziwić się tak oszałamiającej popularności obuwia, kiedy widzisz, z jakim precyzyjnym podejściem projektant podchodził do poszycia modeli, designu oraz wyboru grupy docelowej. Marka szybko zaczęła tworzyć buty Converse ze skóry naturalnej i naturalnego zamszu dla miłośników wytrzymałości oraz praktyczności. Tkanina oraz materiał z łodygi konopi odzyskały swoje miejsca wśród kochających naturę. Później marka zaczęła produkować bardziej ekstrawaganckie modele wykorzystując przezroczyste elementy, winyl, neonowe kolory oraz oferować różne wysokości cholewki. Buty Converse to sportowe obuwie w przeszłości, które obecnie stało się nie tylko integralną częścią stylu casual oraz streetlook, ale także odważnie włamało się nawet na czerwony dywan.

Trampki Converse. Nie istnieje granica doskonałości

Converse umieścił trampki Non-Skids jako rewolucyjny produkt sportowy. Model posiadał unikalną w tym czasie konstrukcję. Zapewniała dobre wsparcie i była wyposażona w wytrzymałą gumową podeszwę, która dobrze trzyma się na parkiecie. Wtedy buty sportowe były poszukiwane wyłącznie przez sportowców, więc sprzedaż pozostawiała wiele do życzenia. Mniej więcej w tym samym okresie czasu trampki Non-Skids zaczyna nosić rozgrywający koszykówki Columbus High School, Chuck Taylor. Trampki Converse szybko stają się ulubionymi butami sportowca i integralną częścią jego wizerunku. Z czasem charyzmatyczny, młody sportowiec udoskonalił model trampek, czyniąc je wygodniejszymi na sali. Sprawił, że trampki były bardziej elastyczne i zwiększył ich właściwości ochronne. Zgodnie z jego sugestią na cholewce w bocznej części przyklejono okrągłą łatkę, żeby chronić kostkę przed uderzeniami i uszkodzeniami. Na tej części zostało umieszczone logo All-Star - gwiazda wpisana w okrąg.
Marce Converse zajęło tylko 10 niepełnych lat, aby przedstawić światu główny hit i najpopularniejszy model w historii obuwia sportowego — w 1917 roku odbyła się debiutancka edycja butów Converse Non-Skids, które następnie zostaną przemianowane na znaną nam All Star.

Converse białe. Uroczysty akcent w każdej stylizacji

Białe Converse to jedne z najbardziej demokratycznych i popularnych rodzajów obuwia, symbol amerykańskiej kultury, wśród fanów zarówno miejskich hipsterów, jak i brodatych rockmanów. Trampki Chuck Taylor All Star mają historię niemniej jaskrawą niż kolory, w których są produkowane. To arcydzieło utylitarnego projektu z gładkimi liniami i teksturowanym kontrastem tkaniny i wulkanizowanej gumy.
Białe Converse powstały jako pierwsze, a po nich oferta poszerzyła się o różnorodną, bogatą gamę kolorystyczną, którą zaczęła wykorzystywać marka. Uniwersalność, stosowność i prostotę białego koloru trudno nie docenić. Biel będzie łykiem świeżego powietrza zdatną wnieść i ulepszyć każdą stylizację skazaną na porażkę. Białe Converse w Twoim codziennym outficie mogą być uroczystym akcentem przyciągającym uwagę albo uniwersalnym dodatkiem. Pomimo kwiecistych, wyrazistych modeli, białe Converse były i nadal pozostają najczęściej widziane na nogach wielbicieli marki.

Converse czarne. Już wiesz, gdzie je założysz?

Dzięki swojemu stonowanemu i niewybrednemu odcieniu, czarne Converse stawią czoło zabrudzeniom i osiągną najwyższy szczyt praktyczności. Luz i prostota będą towarzyszyć Ci w takim odcieniu. W zależności od potrzeby, czarne Converse mogą stać się niepozornym detalem Twojej stylizacji, są na tyle uniwersalne, że łatwo nadasz im odpowiedni status w całkowitej stylizacji. Trampki Converse zadziwiają swoją różnorodnością, każdy model jest unikatowy ze swoim miejscem w historii fashion oraz w sercach różnych grup wiekowych i klasowych. Marka z powodzeniem wymazała granice między sportowymi i stylowymi, codziennymi butami. Czarne Converse z łatwością są noszone na oficjalnych imprezach, czerwonych dywanach, spacerze oraz w spożywczym sklepie - już na pewno nie istnieje miejsce, gdzie by nie stanęły. Zostało Ci tylko wybrać punk docelowy, bo Converse czarne już są w drodze do Ciebie.

CONVERSEFiltruj
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe, przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług oraz w celach analitycznych i marketingowych - tak, aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej informacji znajdziesz na stronie Polityka Prywatności.
Zamknij
pixel